Przejdź do treści

aktualności

Eksperci Fundacji na wydarzeniach w Bochni i Skawinie

8 czerwca 2024 r. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni zorganizowała tradycyjny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Patrona Jana Matejki. Na szkolnym podwórku była masa atrakcji dla uczniów i ich rodziców, a wśród nich namiot Fundacji wraz z ekspertami, którzy odpowiadali na najróżniejsze pytania.

Opowiadali o tym, jak prowadzić zdrowy tryb życia, w co warto zaopatrzyć apteczkę przed wakacjami, czy jak wygląda praca farmaceuty i dlaczego jest taka potrzebna (i bardzo satysfakcjonująca! 😊). 

W ten sam weekend swoje święto obchodziła również miejscowość Skawina. Było bardzo kolorowo – wesołe miasteczko, dmuchańce, tańce, koncerty i my! Uczestnicy chętnie przyjmowali sporą dawkę wiedzy o zdrowiu i profilaktyce. Do naszego stolika podchodziło wiele starszych osób i w średnim wieku, ale zdarzało się również, że o zmierzenie ciśnienia prosiły osoby młode, a nawet i dzieci! Choć na najmłodszych rękaw ciśnieniomierza był za duży, to otrzymali nasze gadżety i baloniki. 
Dużo osób wzięło do domów książeczki na temat pomiaru ciśnienia i glukozy. Dzięki temu kolejna misja edukacyjna Fundacji wykonana!