Przejdź do treści

O Fundacji

Fundacja na rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi działa na rzecz edukacji pacjentów.

Misją i podstawowym celem Fundacji jest aktywne podejmowanie działań promujących model opieki zdrowotnej, który stawia pacjenta w centrum systemu ochrony zdrowia, ponieważ to właśnie pacjent jest dla nas najważniejszy. Dostrzegamy, że realną i łatwo dostępną pomocą w realizacji tego celu może okazać się powszechna opieka farmaceutyczna. Widzimy farmaceutów jako aktywnych współtwórców terapii i jesteśmy aktywnym partnerem w rekomendowaniu kierunku rozwoju opieki farmaceutycznej w Polsce.

Ważne jest dla nas reprezentowanie interesów pacjentów oraz organizacji pacjenckich w Polsce i podejmowanie działań zmierzających do wprowadzenia rozwiązań w systemie ochrony zdrowia, które mają służyć pomocą w procesie leczenia osób chorych.

Prowadzimy działania edukacyjne i informacyjne, które pokazują jakie miejsce pacjenci zajmują w systemie opieki zdrowotnej i w jaki sposób zmieniły się ich potrzeby oraz oczekiwania względem ochrony zdrowia na przestrzeni minionych lat.

Nasze aktywności mają na celu zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz ułatwienie pacjentom dostępu do wiedzy, która pomoże im zadbać o swoje zdrowie oraz poprawić komfort życia w czasie choroby. Edukujemy i zwiększamy świadomość pacjentów na temat zintegrowanej opieki, w której przede wszystkim liczy się pacjent i jego zdrowie.

Zarząd Fundacji

Łukasz Fijałkowski

prezes fundacji

Izabela Baj

wiceprezes fundacji

Aleksandra Murawska

Członek zarządu fundacji