Przejdź do treści

aktualności

Fundacja na Paradzie i Pikniku Seniorów 2023

Już po raz szósty Seniorzy z Pomorza przemaszerowali ulicami Gdańska i wspólnie bawili się na pikniku w Parku św. Barbary. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób. W strefie edukacyjnej na uczestników czekało stoisko Fundacji na Rzecz Pacjentów.

Parada i Piknik Seniorów w Gdańsku co roku odbywa się w okolicy 15 czerwca, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Wydarzenie rozpoczęło się przy Fontannie Neptuna, skąd barwny pochód przemaszerował w asyście orkiestry do Parku św. Barbary.

Tam na uczestników czekały występy, muzyka na żywo oraz strefa edukacyjna. Seniorzy mogli posłuchać porad i zdobyć informacje na temat różnych aktywności, opieki zdrowotnej i innych ważnych aspektów życia dotyczących seniorów.

W jednym z namiotów na uczestników czekały ekspertki Fundacji na Rzecz Pacjentów. Seniorzy mogli skorzystać z usługi pomiaru ciśnienia, porozmawiać o przyjmowaniu leków i dowiedzieć się o wsparciu farmaceuty w aptece.

To już kolejny rok udziału Fundacji w Pikniku Seniorów. Frekwencja dopisała – w naszym stoisku pojawiło się mnóstwo seniorów i seniorek. Była to okazja do rozmowy o opiece farmaceutycznej i o tym, na jaką pomoc można liczyć w aptekach. Wspólnie z ekspertkami Fundacji mierzyłyśmy ciśnienie i przekazywałyśmy uczestnikom materiały edukacyjne. Takie wydarzenia to możliwość bezpośredniej interakcji z seniorami, której oni bardzo potrzebują, a dla nas możliwość pokazania roli, jaką w opiece zdrowotnej odgrywają farmaceuci – mówi mgr farm. Karolina Widelska, wiceprezes Fundacji na Rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi.

Dawid Jastrzębski, przewodniczący Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, które wspólnie z seniorami organizuje piknik i paradę podkreślił, że seniorzy bardzo angażują się w przygotowanie swojego dnia, sami wykonują dekoracje i przygotowują program artystyczny.

Kolejna Parada i Piknik Seniorów już za rok!