Przejdź do treści

aktualności

Misja edukacja! Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej

Po dłuższej przerwie w publikowaniu, wracamy do relacjonowania tego, co dzieje się w Fundacji. Bo choć nie było nas w przestrzeni internetowej niezmiennie uczestniczymy w wielu spotkaniach na żywo!  

A czerwiec szczególnie obfituje w wydarzenia, w których nasi eksperci biorą udział. Poniżej kilka słów o pierwszym z nich. 

2 czerwca wzięliśmy udział w Dniach Dąbrowy Górniczej połączonych z Dniem Dziecka. Stoisko fundacji, które zorganizowaliśmy, spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko starszych uczestników, ale i dzieci. Promowaliśmy zawód farmaceuty i opowiadaliśmy, na czym polega nasza praca.  Ku pozytywnemu zaskoczeniu, najmłodsi sami zgłaszali się do nas, aby zmierzyć im ciśnienie i powiedzieć, ile razy na minutę biją ich serca. Kolejka się nie kończyła, więc nasi specjaliści wykorzystali ten czas na oswajanie maluchów ze służbą zdrowia i samym badaniem.  

“Choć dzieciaki na początku trochę się bały włożyć rękaw ciśnieniomierza, to po wszystkim jednogłośnie stwierdzały, że nie było czego się bać i na przyszłość już będą wiedziały, że to nic strasznego” – mówi Łukasz Fijałkowski, prezes Fundacji.  

Kiedy pociechy przeszły do kolejnych stanowisk, ich rodzice i dziadkowie mogli zająć się też sobą. Porozmawiać z farmaceutą, skonsultować niektóre wątpliwości oraz zmierzyć ciśnienie, jednak już z dokładnym omówieniem wyników i zaleceń. 

Spotkania z mieszkańcami różnych rejonów Polski to dla nas zawsze okazja do szerzenia wiedzy czy przypominania o profilaktyce. Dzięki rozmowom z Pacjentami, za każdym razem utwierdzamy się w przekonaniu, jak ważna jest dobra opieka farmaceutyczna w często najbardziej dostępnych miejscach, czyli lokalnych aptekach.  

Dziękujemy serdecznie naszym ekspertom – wolontariuszom za zaangażowanie w akcję oraz organizatorom za zaproszenie.