Przejdź do treści

aktualności

Coroczne spotkanie z diabetykami

Na cukrzycę choruje już co najmniej 3 miliony osób w Polsce. Ogólnopolski Dzień Diabetyka był kolejną okazją do spotkania członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Obchody odbyły się 17 czerwca br. w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. W wydarzeniu wzięli również udział eksperci Fundacji na Rzecz Pacjentów.

W trakcie spotkania uczestnicy nie tylko mogli oglądać stoiska wystawiennicze, wśród których znalazło się stoisko Fundacji na Rzecz Pacjentów, ale także dowiedzieć się, jak ważna jest rola farmaceutów w  terapii cukrzycy.

Ogólnopolski Dzień Diabetyka to okazja do spotkania i edukacji osób z cukrzycą i ich bliskich. W tym dniu zapewniamy Pacjentom nie tylko edukację w formie wykładów ekspertów, ale także poprzez stoiska, na których można uzyskać porady, informacje i dowiedzieć się o nowinkach w cukrzycowym świecie. Cieszymy się, że wśród wystawców znalazło się stoisko Fundacji na Rzecz Pacjentów, gdzie Pacjenci mogli porozmawiać z ekspertami o opiece farmaceutycznej – mówi Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Jako Fundacja na Rzecz Pacjentów już po raz kolejny wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Diabetyka. Uczestnicy tego wydarzenia chętnie rozmawiali z zespołem naszych ekspertów. Mówiliśmy o tym, na jakie wsparcie diabetycy mogą liczyć w aptekach. Nasze porady spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Takie wydarzenia to szansa na rozmowę o opiece farmaceutycznej, dzięki której farmaceuci będą mogli wesprzeć cały system ochrony zdrowia – mówi dr n. farm. Łukasz Fijałkowski, ekspert Fundacji na Rzecz Pacjentów.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków obchodzi Dzień Diabetyka corocznie w czerwcu, na pamiątkę przypadającego dawniej w tym miesiącu Światowego Dnia Cukrzycy, później przeniesionego na 14 listopada. W tegorocznych obchodach wzięło udział około 200 diabetyków z całego kraju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Senacka Komisja Zdrowia, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz oraz Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

Podczas wydarzenia głos zabrały Prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska oraz Prezes Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego PSD Ewa Dygaszewicz. Kolejnym punktem gali było wręczenie odznaczeń. Później przystąpiono do sesji edukacyjnej, a na zakończenie uroczystości odbył się quiz z wiedzy o cukrzycy.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków to organizacja, która już od ponad 40 lat wspiera diabetyków i szerzy świadomość społeczną na temat cukrzycy.