Przejdź do treści

aktualności

Seniorzy przejdą ulicami Gdańska

Światowy Dzień Praw Osób Starszych, który przypada 15 czerwca, jest okazją do kolejnej już Parady Seniorów. O 11:00 radosny pochód ruszy z wyspy Ołowianka do parku św. Barbary, gdzie odbędzie się Piknik Senioralny. Na miejscu czekać będą eksperci Fundacji na Rzecz Pacjentów.

Uczestnicy Parady zbiorą się pod napisem GDAŃSK na Wyspie Ołowianka. Na początku zaplanowano oficjalne otwarcie z przemówieniami, a później wspólny pochód seniorek i seniorów do parku św. Barbary. Osoby, które mają kłopot z poruszaniem się, będą mogły wziąć udział w paradzie jadąc w jednym z meleksów.

Atrakcji nie zabraknie – zaplanowano muzykę na żywo, konkurs taneczny, kawiarenkę z poczęstunkiem, pokaz samochodów klasycznych z okresu PRL oraz ścieżkę edukacyjną. Podążając nią będzie można skorzystać z oferty wielu partnerów wydarzenia, w tym Fundacji na Rzecz Pacjentów.

Eksperci Fundacji podpowiedzą seniorom, na jakie usługi mogą liczyć w aptekach i jak może im pomóc farmaceuta. Pokażą, jak poprawnie mierzyć ciśnienie oraz odczytywać i interpretować wynik. Powiedzą także, w jaki sposób właściwie badać poziom cukru we krwi. Na seniorów będą też czekały materiały na temat opieki farmaceutycznej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorami Parady i Pikniku są Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Do zobaczenia!