Przejdź do treści

aktualności

Jak korzystać z e-usług, by jeszcze lepiej zaopiekować się pacjentem w aptece?

Profil zaufany, IKP czy e-recepty – te wszystkie elementy stały się już rozwiązaniami systemu opieki zdrowotnej. Jak z nich korzystać, by jeszcze lepiej zaopiekować się pacjentem w aptece? Mówiono o tym podczas szkolenia zorganizowanego przez Centrum e-Zdrowia i naszą Fundację.

Szkolenie było skierowane do farmaceutów i techników farmaceutycznych, którzy mając kontakt z pacjentem, są w stanie podpowiedzieć mu, z jakich ułatwień w zakresie e-zdrowia można już korzystać. Podczas szkolenia omawiano działanie i funkcjonalności aplikacji mobilnych udostępnianych przez Centrum e-Zdrowia oraz e-rozwiązań w obszarze ochrony zdrowia. Okazuje się, że umożliwiają one pacjentom i ich rodzinom szybki, łatwy i wygodny dostęp do danych medycznych.

Szkolenie odbyło się 15 i 16 marca 2022 r. w formie online. Wśród poruszanych tematów były: Profil Zaufany, Internetowe Konto Pacjenta, e-Recepta oczami pacjenta, e-Recepta Transgraniczna, e-Skierowania w szczepieniach przeciw COVID-19 oraz e-Karta szczepień.

Widząc, jak ważną rolę odgrywa farmaceuta przy codziennym wspieraniu pacjentów, szkolenie pomogło jeszcze lepiej zaopiekować się osobami odwiedzającymi apteki. Zdobyta wiedza przyda się również podczas korzystania z możliwości e-rozwiązań w życiu prywatnym.

Fundacja na Rzecz Pacjentów wspiera projekty edukacyjne Centrum e-Zdrowia. Więcej informacji nt. szkoleń organizowanych przez CeZ można znaleźć na stronie: https://cez.gov.pl/pl/page/o-akademii-cez.