Przejdź do treści

aktualności

Czym jest opieka farmaceutyczna?

Fundacja na Rzecz Pacjentów dla Seniorów!

Seniorzy z Gdańska wymieniają swoje doświadczenia, zadają pytania w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz związanej z nią opieki farmaceutycznej i korzystają z możliwości pomiaru ciśnienia.

W ramach akcji Aktywni z Wiekiem, w pięciu dzielnicach Gdańska odbywają się warsztaty dla Seniorów. Inicjatorem akcji jest Regionalne Centrum Wolontariatu, które zaprasza do współpracy inne organizacje.

Takie działania mają zachęcić osoby starsze do wspólnych spotkań i aktywności oraz poznania swoich sąsiadów. Daje im to poczucie przynależności, bezpieczeństwa i jest również rozrywką oraz odwróceniem uwagi od codziennych problemów. Organizatorzy dbają oczywiście
o zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19, dlatego liczba osób na poszczególne spotkania jest ograniczona.

To dla nas bardzo ważne by podejmować działania na rzecz osób starszych, szczególne teraz, kiedy utrudniony jest dostęp do lekarzy. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że doraźną pomoc i poradę mogą uzyskać w aptece. Chcemy edukować w obszarze opieki farmaceutycznej, ponieważ widzimy w niej ogromny potencjał dla systemu opieki zdrowotnej i wiele korzyści dla pacjentów. – mówi Elżbieta Socha Prezes Fundacji na Rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi.

Więcej na temat projektu „Aktywni z Wiekiem” można przeczytać tutaj.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji ze spotkań z Seniorami.