Przejdź do treści

aktualności

Fundacja na święcie seniorów we Włocławku

Około 500 osób wzięło udział we włocławskich Senioraliach. W Centrum Kultury Browar B działało Miasteczko Zdrowia Seniora, gdzie można było zasięgnąć różnych porad. Swoje stoisko miała także Fundacja na Rzecz Pacjentów.

We wtorek 25 października br. we Włocławku odbyło się święto seniorów. Uczestnicy licznie przybyli na Plac Wolności, a w samo południe przejęli symboliczny klucz do bram Włocławka. Następnie barwnym korowodem przeszli ulicami do Centrum Kultury Browar B. Tam odbywały się różne występy artystyczne. Dużą i potrzebną atrakcją było Miasteczko Zdrowia.

W ramach stoiska Fundacji na Rzecz Pacjentów seniorzy mogli skorzystać z usługi pomiaru ciśnienia oraz otrzymać interpretację wyniku. Dodatkowo, wśród przygotowanych aktywności znalazły się działania edukacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Każdy z seniorów otrzymał najważniejsze informacje w zakresie prawidłowego pomiaru poziomu cukru we krwi przy użyciu glukometru – tak, aby mógł bezpiecznie poradzić sobie z tym w domu, otrzymując rzetelne wyniki.

Eksperci Fundacji odpowiadali również na pytania czym jest opieka farmaceutyczna oraz co dzięki niej może zyskać pacjent. Tłumaczyli jaka jest rola farmaceuty i dlaczego apteka jest miejscem, gdzie można uzyskać fachową pomoc dotyczącą swojego zdrowia.

– Seniorzy byli bardzo podekscytowani całym wydarzeniem i tłumnie odwiedzali nasze stoisko. Chętnie korzystali z możliwości pomiaru ciśnienia i chwili rozmowy na temat przyjmowanych leków, realizacji e-recept oraz szczepień w aptekach – opowiada mgr farmacji Natalia Wyszyńska, ekspert Fundacji.

– Senioralia we Włocławku przygotowane były na wysokim poziomie. Zainteresowane osoby skorzystały też z pomiaru saturacji krwi. Przy okazji rozmawialiśmy o prawidłowym sposobie wykonania pomiarów – dodaje technik farmaceutyczny Paweł Czerwiński, ekspert Fundacji.

Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych informacji dotyczących stoiska Fundacji na Rzecz Pacjentów. Dziękujemy za Państwa udział i mamy nadzieję do zobaczenia za rok – mówi Ewelina Brodzińska, prezes Spółdzielni Socjalnej „Empatia” we Włocławku, która była organizatorem wydarzenia.

Włocławskie Senioralia były kolejną okazją do spotkania z Pacjentami. Kilka dni wcześniej Fundacja zorganizowała zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Myszkowie. Z kolei we wrześniu eksperci brali udział w krakowskich Senioraliach.

Misją i podstawowym celem Fundacji na Rzecz Pacjentów jest aktywne podejmowanie działań promujących model opieki zdrowotnej, który stawia pacjenta w centrum systemu ochrony zdrowia. Fundacja dostrzega farmaceutów jako aktywnych współtwórców terapii pacjenta i jest aktywnym partnerem w rekomendowaniu rozwoju opieki farmaceutycznej w Polsce. Fundacja edukuje i zwiększa świadomość pacjentów na temat zintegrowanej opieki, w której przede wszystkim liczy się pacjent i jego zdrowie.