Przejdź do treści

aktualności

Medyk na Medal - konkurs Rzecznika Praw Pacjenta

Medyk na Medal – konkurs Rzecznika Praw Pacjenta

Walka z pandemią zmieniła realia pracy medyków i pielęgniarek, którzy codziennie, w poczuciu odpowiedzialności za pacjenta, zmagają się z ogromnym stresem oraz lękiem o własne zdrowie. Największym wyzwaniem dla systemu jest zapewnienie bezpiecznej opieki zdrowotnej w tak złożonych, trudnych i szybko zmieniających się warunkach.

Od ponad roku obserwujemy wyjątkowe postawy pracowników medycznych, którzy w sytuacji pandemii wykazali się ogromną wrażliwością, zaangażowaniem i poświęceniem – podnosząc tym samym poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Wielu z nich pomagało pacjentom po godzinach pracy, czy czuwało przy nich – niejednokrotnie zastępując najbliższych. – czytamy na stronie RPP.

Mając na uwadze takie postawy podjęto decyzję o zorganizowaniu konkursu „Medyk na Medal”, którego celem jest uhonorowanie pracowników medycznych, którzy zwłaszcza w tych trudnych warunkach wykazują się szczególną empatią, wrażliwością i życzliwością. To także okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień ratują nasze życie i zdrowie.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Źródło: RPP