Przejdź do treści

aktualności

Program dla Seniorów z Gdańska - Aktywni z wiekiem

Spotkania z Seniorami w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań dla Seniorów, które będą odbywały się w pięciu dzielnicach Gdańska. We współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu Fundacja na Rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi poprowadzi warsztaty o nadciśnieniu oraz doradzi w jaki sposób prawidłowo obsługiwać ciśnieniomierz.

Środowisko seniorów zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, potrzebuje nie tylko pomocy
w codziennych obowiązkach, ale także wsparcia w zakresie dostępu do informacji oraz opieki zdrowotnej. Dodatkowo, ważne jest, aby osobom starszym zaoferować swój czas
i zainteresowanie. To właśnie z tych powodów Fundacja na Rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi, łącząc potrzeby seniorów z wiedzą i dobrym sercem farmaceutów, angażuje się w tego rodzaju działania.

Aktywni z Wiekiem, to cykl bezpłatnych zajęć i warsztatów, które będą odbywały się od października 2021 r. do stycznia 2022 r. w pięciu dzielnicach miasta. W programie znalazły się warsztaty artystyczne, szkolenia związane z bezpieczeństwem seniorów w sieci oraz zajęcia prozdrowotne.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z Fundacją na Rzecz Pacjentów:

9 listopada – Zaspa, godz. 14:00

15 listopada – Przymorze Wielkie, godz. 15:00

1 grudnia – Suchanino, godz. 14:00

2 grudnia – Chełm, godz. 15:30

13 stycznia – Stogi, godz. 16:00

Seniorzy będą mogli dowiedzieć się dlaczego chorujemy na nadciśnienie, jakie zagrożenie niesie ze sobą ta choroba i w jaki sposób dbać o zdrowie, aby cieszyć się nim jak najdłużej! Uczestnicy będą mogli skorzystać z usługi pomiaru ciśnienia oraz otrzymać interpretację wyników, a także zadać pytania w kontekście opieki farmaceutycznej.

Więcej informacji na temat całego programu znajdą Państwo tutaj

Serdecznie zapraszamy!