Przejdź do treści

aktualności

Szkolenie dla farmaceutów z zakresu e-usług w ochronie zdrowia

Fundacja na Rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi przy współpracy z Centrum e-Zdrowie zaprasza na szkolenie dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej wszystkich farmaceutów i techników farmaceutycznych.

Szkolenie ma na celu przedstawienie działania oraz wszystkich funkcjonalności udostępnianych przez Centrum e-Zdrowia aplikacji mobilnych oraz dostępnych e-rozwiązań w obszarze ochrony zdrowia, które mają na celu szybki, łatwy i wygodny dostęp do danych medycznych pacjentów oraz ich rodziny.

Zakres szkolenia obejmuje przedstawienie funkcjonalności e-rozwiązań, które mają być pomocne w codziennej pracy farmaceutów oraz techników farmaceutycznych w aptekach:

  • Profil Zaufany – metody potwierdzania
  • Internetowe Konto Pacjenta (IKP)
  • e-Recepta oczami pacjenta
    • e-Recepta Transgraniczna – główne założenia
  • e-Skierowania w szczepieniach przeciw COVID-19 oraz e-Karta szczepień

Szkolenie będzie trwało ok. 2h i odbędzie się w formie online w dwóch terminach do wyboru:
15 marca 2022 wtorek, godzina 9:00 lub
16 marca 2022 środa, godzina 17:00

Widząc jak ważną rolę odgrywa farmaceuta przy codziennym wspieraniu pacjentów zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu, aby móc jeszcze lepiej zaopiekować się osobami odwiedzającymi apteki. Dodatkowo, zdobyta wiedza przyda się również podczas korzystania z możliwości
e-rozwiązań w życiu prywatnym.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie maila na adres: monika.szenfer@opiekafarmaceutyczna.org a w treści:

  1. Imię i nazwisko
  1. Apteka, w której pracujesz (jeśli dotyczy)
  2. Który termin szkolenia wybierasz
  3. Zagadnienia, wątki, które chcesz rozwinąć podczas szkolenia oraz pytania, na które chciałabyś/chciałbyś znaleźć odpowiedź (w zakresie i przedmiocie szkolenia)

Wysłanie zgłoszenia jest potwierdzeniem zapoznania się z Klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych, która dostępna jest tutaj.