Przejdź do treści

aktualności

Eksperci Fundacji na Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów

Już po raz piąty seniorzy z Gdańska i sąsiednich powiatów wzięli udział w Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów, który odbył się w gdańskich halach Amberexpo. Wydarzenie przyciągnęło tłumy zainteresowanych. Wśród 200 wystawców znalazło się stanowisko Fundacji na Rzecz Pacjentów.

Co roku w październiku organizowane są Gdańskie Dni Seniora. Ma to związek z przypadającym 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Największym wydarzeniem w mieście, w którym uczestniczy co roku kilka tysięcy osób, jest właśnie Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów.

W tym roku frekwencja była wyższa niż w 2022 roku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszelkiego rodzaju badania profilaktyczne. Na stoisku Fundacji na Rzecz Pacjentów Seniorzy mogli m.in. zmierzyć ciśnienie.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów był okazją do spotkania z mieszkańcami Gdańska, ale i innych pomorskich miejscowości. Przychodzili do nas Seniorzy w różnym wieku, ale łączyła ich chęć dbania o swoje zdrowie. To osoby bardzo zainteresowane tym tematem. Takie spotkania pokazują, że farmaceuta pełni ważną rolę w budowaniu świadomości zdrowotnej – mówi mgr farmacji Karolina Widelska, wiceprezes Fundacji, która wraz z trzema innymi ekspertkami wzięła udział w wydarzeniu.

Na stoisku Fundacji na Rzecz Pacjentów czekali eksperci-farmaceuci, którzy przeprowadzali pomiary ciśnienia krwi, instruowali jak prawidłowo je wykonać oraz przedstawiali interpretację wyniku. Dodatkowo, wśród przygotowanych aktywności, znalazły się działania edukacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Każdy z Seniorów otrzymał w tym celu dedykowane materiały. Eksperci opowiadali również czym jest opieka farmaceutyczna w aptece oraz co dzięki niej może zyskać Pacjent. Odpowiadali też na pytania dotyczące prawidłowego przyjmowania leków.

Głównym organizatorem wydarzenia był Gdański Urząd Pracy.

Przed podjęciem decyzji o powrocie do aktywności zawodowej należy sprawdzić stan swojego zdrowia. Dlatego co roku podczas Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów przy współpracy z partnerami oferujemy osobom dojrzałym bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami i liczne badania diagnostyczne. W tym roku po raz pierwszy i mamy nadzieję nieostatni, gościliśmy Fundację na Rzecz Pacjentów – Opieka Farmaceutyczna w Centrum Uwagi, która uświadamiała seniorów jak istotna jest opieka farmaceutyczna. Strefa Zdrowego Stylu Życia cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdza, że nasze działania są potrzebne i ważne w aspekcie społecznym – dodaje Aneta Piotrowska, kierownik Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy.

Organizatorami Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów były także Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.